59 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYOR

13 Aralık 2018 Perşembe

59 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYOR

Acıpayam'a bağlı Yeşilyuva mahallesinden 59 yaşındaki emekli Veli Düdükçü herkese örnek olabilmek için üniversite sınavına hazırlanıyor.

09 Mart 2018 Cuma 16:48
59 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYOR

 Acıpayam'a bağlı Yeşilyuva mahallesinden  59 yaşındaki emekli Veli Düdükçü herkese  örnek olabilmek için üniversite sınavına hazırlanıyor.

 

Veli Düdükçü’nün en büyük hayali avukat olabilmek.

 

Ortaokul mezunu olan Düdükçü, 1976 yılında oğlunun uzman çavuş olarak görev yaptığı Kırıkkale’de açıköğretim sınavlarını hazırlanarak 3 yılda lise diploması aldı.

 

Aynı yıl içinde 4 yıllık İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazan Veli Düdükçü, hedefinde Hukuk olduğu için kayıt yaptırmadı. 2018  yılında yapılacak olan üniversite sınavında hukuk fakültesi kazanmak için sınava başvurdu.

 

Sınavı kazandığı takdirde şehir dışında bir üniversite kazanırsa gideceğini söyleyen Veli Düdükçü gençlere seslenerek,’’Ben buradan gençlere sesleniyorum. Herkes mutlaka okumalı. Mesleğinin üzerine okumalı, kendi arzu ve istekleri üzerine okumalı yani laf olsun diye okumamalı ama mutlaka eğitim yapmalı. Hukuk fakültesi bitirdiğim takdirde  haksızlığa uğramış insanlara bir nebze olsun yardımcı olabilmek’’dedi.

 

59 yaşında Veli Düdükçü, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Şevkan, okuma azminden dolayı Düdükçü’yü kutlayarak kendisine ‘’Beyaz Zambaklar, İdeal Öğretmen ve Atatürk’ten Küçük Hikayeler’’ kitaplarını hediye etti. 

    Yorumlar

banner615
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV