ACIPAYAM'A ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ AÇILIYOR

banner620
20 Nisan 2018 Cuma

ACIPAYAM'A ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ AÇILIYOR

Acıpayam'da 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açılacağı bildirildi.

03 Eylül 2013 Salı 15:48
ACIPAYAM'A ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ AÇILIYOR

 Acıpayam Kaymakamı  Uğur KALKAR,  Acıpayam Lisesine ait binada, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin açılacağının müjdesini verdi. Kaymakamlığıktan yapılan açıklamada , Acıpayam da 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açılması talebinin Bakanlıkça onaylandığı belirtildi.

Onay yazısında; ''Anadolu Sağlık Meslek Lisesi açılması teklif edilen yerleşim yerinin nüfusu esaslarda belirtilen şartları taşımakla birlikte, yerleşim biriminin orta öğretim düzeyindeki eğitim ihtiyacı, öğrenci potansiyeli, öğrenci maliyeti, eğitim ekonomisi göz önünde bulundurularak, söz konusu binada 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren yabancı dili İngilizce olarak bünyesinde, Hemşirelik alanı, Acil Sağlık Hizmetleri alanı ve Acil Tıp Teknisyenliği dalında faaliyet göstermek üzere ‘’Acıpayam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’’ açılmasının ve donatımının Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce karşılanmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.'' denildi.

Acıpayam Kaymakamı Uğur KALKAR, yaptığı açıklamada; ''İlçemize Anadolu Sağlık Meslek Lisesi kazandırmak için sürdürdüğümüz çalışmaların olumlu neticelerini almanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Acıpayam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin,  2013-2014 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayacak olması ilçede büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Adını, eğitimdeki başarıları ve eğitimli insanlarıyla duyuran ilçemizin eğitimdeki başarılarının Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile birlikte daha da artacağına inanıyorum. Acıpayam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.'' dedi.


ŞEVKAN: HER GÜN YENİ BİR GÜZELLİK YAŞAYAN ACIPAYAMIMIZA HAYIRLI OLSUN

Belediye Başkanımız Dr. Hulusi ŞEVKAN’ da yaptığı açıklamada, ''Türkiye’de liselerin diğer okullara dönüşümleri nedeniyle Acıpayam halkının özveriyle Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra açtıkları tarihi Acıpayam Lisesi bundan böyle yoluna Acıpayam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Acıpayam Anadolu Öğretmen Lisesi olarak devam edecektir.

Acıpayam Belediye yönetimine geldiğimiz günden beri Acıpayam’ın kaybettiği Sağlık Meslek Lisesini tekrar kazanmak için bir takım girişimlerimiz olmuş, konuyla ilgili yetkililerimiz hastanenizin açılmasıyla olabilir demişlerdir. O günün geldiğini görüyoruz. Bu okuldan Acıpayam ve yöresi çocuklarımızın çok daha fazla yararlanacağını inanıyorum. Konuyla ilgili teknik açıklama Kaymakamlığımızca yapılmıştır.

Konuyla bire bir başta sayın milletvekillerimiz ve ilçe başkanımız yoğun bir şekilde ilgilenmişlerdir. Kendilerine halkım adına teşekkür ederim.

Özellikle bakanlıkta bire bir görüşmelerde bulunarak konuyu gündemde tutan Milletvekilimiz Sayın Av. Bilal UÇAR beyefendiye çok teşekkür ederiz.

Diğer yandan konunun başından sonuna kadar içinde yer alan yoğun emek harcayan şu anda da ek kontenjanla öğrenci alınması için çalışan İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur KALKAR beyefendiye ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Raşit DUYSAK hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Her gün yeni bir güzellik yaşayan Acıpayam’ımıza Sağlık Meslek Lisesinin hayırlı olmasını dileriz.'' dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner615
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner622