19 MAYIS'TA MORAL BANDOSU

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
19 MAYIS'TA MORAL BANDOSU
Tüm Denizli’de olduğu gibi Acıpayam’da da Acıpayam Belediyesi’nin bandosu ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramı coşkusu yaşandı.

Acıpayam Belediyesi tarafından oluşturulan bando takımı, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda marşlar eşliğinde dolandı. Acıpayam Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101.yılı kutlamaları sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek yapıldı. Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan  birim müdürleri ve çalışanları tuttukları Türk Bayrağı ve Atatürk posteri ile cadde ve sokaklarda gençlerin ve Acıpayam halkının 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutladılar. Heyet, Devlet Hastanesi ve 112 sağlık çalışanlarını da unutmadı. Bu zorlu süreçte canla başla çalışan  sağlık personeline de moral verdi.

 

Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi ŞEVKAN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 16 Mayıs 1919 günü millet ve devletin kaderinin Samsun‘a taşındığını vurguladı. 19 Mayıs 1919 günü başlayan Milli Mücadele’nin şanlı günlerin tanığı olduğunu ifade eden Başkan Şevkan, “Zor günleri birlik ve beraberlikle aşan, yurdumuz için göğsünü siper eden kahraman ecdadımızdan bizlere miras kalan tüm mukaddesata sahip çıkmak hepimize düşen şanlı bir vazifedir. Türk’ün sarsılmaz imanının ve vatan sevgisinin bütün cihana gösterildiği bu kutlu mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve hürmetle yad ediyorum. Aziz Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
19 Mayıs Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi.Önceki Haber

19 Mayıs Çelenk Sunma Töreni Gerçekleşti...

770 yıllık köprüde havai fişek gösterisiSonraki Haber

770 yıllık köprüde havai fişek gösterisi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!