Üst Reklam 970x90

MSB: “İdlib bölgesinde askerlerimize saldıran 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MSB: “İdlib bölgesinde askerlerimize saldıran 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi”
Milli Savunma Bakanlığı, “İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. 101 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir” dedi.
Onemsoft Bilişim


Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir” denildi.


Açıklamada, “Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır. Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

MSB: “İdlib bölgesinde askerlerimize saldıran 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi”

adsense
Elazığ depremini bilen profesörden İstanbul için ’zaman kalmadı’ uyarısıÖnceki Haber

Elazığ depremini bilen profesörden İstan...

Akıl hastası adam karısını öldürdüSonraki Haber

Akıl hastası adam karısını öldürdü

Onemsoft Bilişim

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!