Başkan Çavuşoğlu’ndan gençlere kamp müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Çavuşoğlu’ndan gençlere kamp müjdesi
Matematik ve Fizik Gençlik Kampı başlıyorDenizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu,lise öğrencilerinin soyut matematik ve fizik alanlarına ilgilerini geliştirmek amacıyla “Matematik ve Fizik Gençlik Kampı” düzenleyeceklerini müjdeledi. 22 Temmuz-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacak kampmüracaatları bugün (3 Temmuz)online olarak başladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, kent genelindeki lise öğrencilerine yönelik düzenleyecekleri “Matematik ve Fizik Gençlik Kampı” müracaatlarının başladığını müjdeledi. Lise öğrencilerinin soyut matematik ve fizik alanlarına ilgilerini geliştirmek amacıyla 22 Temmuz-24 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek “Matematik ve Fizik Gençlik Kampı”Denizli Büyükşehir Belediyesinin Cankurtaran Mesireliğindeki kamp alanında yapılacak. Lise öğrencileri için 1’er haftalık olacak şekilde toplamda 5 dönem planlanan kamp müracaatları 3 Temmuz 2024 Çarşamba gününden itibaren www.denizli.bel.tr adresinden online olarak yapılacak. Başvuru formunun öğrenciler tarafından bizzat doldurulması gerektiği ifade edilirken, kamp programına Denizli genelindeki2024-2025 eğitim öğretim döneminde 10, 11, 12. sınıf olan öğrencilerin katılabileceği açıklandı. Başvurular 15 Temmuz Pazartesi günü sona erecek.

 

Hedef meraklı öğrencilere ulaşmak

 

Kamp programının lise müfredatı ya da üniversite giriş sınavları gibi belli bir alana yönelik olmadığı, matematik ve fizik alanlarına meraklı öğrencilere ulaşmayı hedeflediği ve öğrencilerin soyut matematik ve fizik alanlarında ilgilerini geliştirmek amaçladığı kaydedildi. Seminer, söyleşi, araştırma toplantıları, resital, gökbilim ve gökyüzü gözlem, oryantiring, drama, tiyatro, spor, resim, karikatür, sinema gibi etkinliklerin de olacağı kamp 22-27 Temmuz, 29 Temmuz-3 Ağustos, 5-10 Ağustos, 12-17 Ağustos ve 19-24 Ağustos olmak üzere 5 dönem olarak yapılacak.

 

Gençlerin önünü açacak projelerle yola devam

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, gençlerin önünü açacak projelerle yola devam ettiklerini belirterek, “Biz akıl ve bilimin ışığında gençlerin yarına umutlu bakabileceği bir Denizli ve Türkiye inşa etmeyi istiyoruz. Bunu başarabilirsek hep birlikte daha mutlu ve huzurlu olabileceğiz” dedi. Kampta önceliğin matematik ve fizik alanlarında çalışmaya, düşünmeye ve yoğunlaşmaya verildiğini, bunun yanında birçok sosyal etkinliğin de yapılacağını işaret eden Başkan Çavuşoğlu, tüm gençleri Matematik ve Fizik Gençlik Kampı’na müracaat etmeye davet etti.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Check-up yaptırmaya geldiği hastanede bağırsağında tümör olduğunu öğrendiÖnceki Haber

Check-up yaptırmaya geldiği hastanede ba...

Denizli'de sel baskılarına karşı uyarı yapıldıSonraki Haber

Denizli'de sel baskılarına karşı uyarı y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!