Başkan Zolan’dan Öğretmenler Günü mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Zolan’dan Öğretmenler Günü mesajı
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Zolan, “Öğretmenlerimizin büyük bir fedakarlıkla yetiştirdiği okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz, daha müreffeh bir Türkiye’nin temeli, yarınlarımızın teminatı olacaktır” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’ninkurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verildiği 24 Kasım 1928’in Öğretmenler Günü olarak kutlandığını anımsattı.Eğitimin bir toplumun ilerlemesindeki en önemli araç olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Ülkemizin en ücra bölgesinde dahi çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde büyük rol oynayan, onlara vatan, millet ve bayrak sevgisiaşılayarak tüm yüce değerleri benimseten öğretmenlerimiz hepimiz için son derece önemli ve kıymetlidir. Bu nedenledir ki öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir” ifadelerimi kullandı. 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” sözlerini hatırlatan Başkan Zolan, “Öğretmenlerimizin büyük bir fedakarlıklayetiştirdiği okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz, daha müreffeh bir Türkiye’nin temeli, yarınlarımızın teminatı olacaktır. Bu doğrultuda,Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapmaya, tüm imkanlarımızlaöğretmenlerimizin yanında olmayadevam edeceğiz” dedi.

 

Mesajında öğretmenlere de seslenen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Değerli öğretmenlerimiz, bu kutlu mesleği icra ederken gösterdiğiniz özveri ve fedakarlık, Denizli'mizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirme yolunda büyük katkılar sağlıyor. Eğitim alanındaki projelerimiz sizlerin yanı sıra geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize yönelik büyük bir sorumluluğun da bir yansımasıdır.Bu vesilelerle tüm öğretmenlerimizve öğretmen adaylarımızın24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğla Diş Hekimleri Odası ‘Diş Hekimleri Gününü kutladıÖnceki Haber

Muğla Diş Hekimleri Odası ‘Diş Hekimleri...

Ağaca çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybettiSonraki Haber

Ağaca çarpan motosiklet sürücüsü hayatın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!