Büyükşehir'den Mikrobölgeleme etüt çalışması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükşehir'den Mikrobölgeleme etüt çalışması
Başkan Zolan: “İlk önceliğimiz dirençli şehir olmak”Denizli Büyükşehir Belediyesi, afetlere dayanıklı dirençli bir şehir çalışmalarına hız verdi. Hayati derecede önem arz eden mikro bölgeleme etüt çalışması kapsamında kent merkezinde 13 bin 200 hektar alanda analiz çalışmaları başladı. Yapılan çalışmaların büyük önem taşıdığını dile getiren Başkan Zolan, “İlk önceliğimiz dirençli şehir olmak” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığı mikro bölgeleme etüt çalışmaları başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi afetlere dayanıklı dirençli bir şehir çalışmalarına hız verirken proje kapsamında kent merkezinde 20 Şubat’tan bu yana yaklaşık 13 bin 200 hektarlık alanda analiz çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmalar ile imar planına esas yerleşime uygunluk değerlendirmelerinin yanı sıra tehlike belirtme, risk azaltma ve yeniden yapılandırma amaçlanıyor. Mikro bölgeleme etüt çalışmaları sonucunda ise afete dirençli kentin önünü açacak mekansal planlama, kentsel iyileştirme ve dönüşüm gibi Denizli’nin geleceğine yön verecek temel verileri ortaya koyacak.

 

Başkan Zolan: “İlk önceliğimiz dirençli şehir olmak”

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin birinci derece deprem bölgesi gerçeğinden hareketle gayret ettiklerini, bu anlamda tüm paydaşlar ile çalışmalara devam ettiklerine dikkati çekti. Mikro bölgeleme etüt çalışmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Zolan, " Denizli birinci derece deprem bölgesi olan bir şehir. Depreme ve tüm afetlere dirençli ve güçlü bir şehir için en üst seviyede çalışmaya gayret ediyoruz. İlk önceliğimiz dirençli şehir olmak. Afetlere dayanıklı, dirençli şehir olma yolunda ortak akıl ve bilimin ışığında tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz " dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meteoroloji Denizli için sarı uyarı verdiÖnceki Haber

Meteoroloji Denizli için sarı uyarı verd...

Şarampole devrilen hafif ticari aracın sürücüsü hayatını kaybettiSonraki Haber

Şarampole devrilen hafif ticari aracın s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!