GENÇLER BU FESTİVALİ SAKIN KAÇIRMAYIN!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GENÇLER BU FESTİVALİ SAKIN KAÇIRMAYIN!
Büyükşehir’den Genç Yetenekler Festivali Gençler bilim, sanat ve teknoloji alanında yeteneklerini sergileyecekÜnlü isimler, konserler, Teknofest ödüllü takımlar bu festivaldeDenizli Büyükşehir Belediyesi 3 gün sürecek Genç Yetenekler Festivali düzenliyor. Teknofest ödüllü takımların da yer aldığı festivalde Denizlili gençlerbilim, sanat ve teknoloji alanında çalışmalarını sergileyecek. Adem Metan’dan, Nalet Bebe’ye, Berfu-Eser Yenenler’den Ümit Erdim ve Muscar’a birçok ünlü ismin yer alacağı festival konserler, tiyatro gösterileri, söyleşi, panel ve çalışma atölyeleri ile dolu dolu geçecek.

Gençlere yönelik hayata geçirdiği projelerle “Genç Dostu Şehir” ödülü unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, eşine az rastlanır bir gençlik festivaline imza atıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda; bilim, teknoloji ve sanat alanında kendi imkanlarıyla çalışmalar yaparak ülkemize katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek, gerçekleştirdikleri projeleri sergilemek ve tanıtmalarına imkan sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Festivali düzenliyor. 24 Kasım 2023 Cuma günü saat 11.00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını açacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Festivali 3 gün sürecek. Festivale katılan öğrenci ve gençlerin oluşturduğu 95 takım, kendi imkanlarıyla yaptıkları bilim, sanat ve teknoloji alanındaki projelerini sergileyecek.

 

7’den 70’e tüm vatandaşlar davetli

 

Tekonofest ödüllü takımların da yer aldığı festivalde;ünlü isimlerle söyleşiler, talkshowlar, paneller, konserler, tiyatro gösterileri ve çalışma atölyeleri (workshop) düzenlenecek. Gençlerin severek takip ettiği Adem Metan, Nalet Bebe, Berfu-Eser Yenenler, Ümit Erdim, Muscar ve Ümit Erdim gibi ünlü isimler festivalde yer alacak, bilim, sanat ve teknoloji alanlarında söyleşiler gerçekleştirecek. Denizli’de bulunan yerel rock gruplarının konserleri ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da tiyatro oyunları ile festivale renk katacak. 7’den 70’e tüm vatandaşların davetli olduğu festivalde masa tenisi, dart, mini golf gibi spor aktiviteleri gerçekleştirilecek. Ayrıca ücretsiz planetaryumgösterimleri yapılacak.

 

Gençlerin ufkunu açacak

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm hemşehrilerini 3 gün sürecek Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Festivali’ne davet etti. Festival ile bilim, sanat ve teknoloji alanında kendi imkanı ile çalışmalar yaparak ülkeye katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek istediklerini kaydeden Başkan Zolan, “İlk kez düzenleyeceğimiz Genç Yetenekler Festivalimiz ile gençlerimizin ufuklarını açmayı, geleceği inşa ederken teknoloji, bilim ve sanat alanında gelişimlerine katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi. Festivalde konserlerden söyleşilere, tiyatro gösterimlerinden panellere birçok program ve etkinliklerin yer alacağını kaydeden Başkan Zolan, “Gençlerimizin daha donanımlı ve nitelikli olması için tüm imkanlarımızıseferber ediyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, gençlik demek gelecek demektir. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı festivalimize bekliyorum.”

 

Genç Yetenekler Festivali programı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tüfek kılıf ihtiyacının yüzde 30’u Denizli'den karşılanıyorÖnceki Haber

Tüfek kılıf ihtiyacının yüzde 30’u Deniz...

Muğla Diş Hekimleri Odası ‘Diş Hekimleri Gününü kutladıSonraki Haber

Muğla Diş Hekimleri Odası ‘Diş Hekimleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!